ŠD Šenčur https://publishwall.si/sportno.drustvo.sencur Zapisi iz strani sl-si Še tretja zmaga proti Triglavu Športno društvo Šenčur

Članska ekipa Šenčurja se je po slabih 14-ih dneh ponovno odpravila na gostovanje k sosedom v Kranj. Po zadnji zmagi v Kranju se je ekipa vnovič odpravila po tri točke in te vnovič dosegla. Tudi tokrat so se zmage veselili Šenčurjani. Kot že na prejšnjih dveh tekmah je bil izid na koncu 2:1 za Šenčur.

Prvi so zapretili gostje že v 3. minuti, ko je pred vrata podal Ljubijankić, panike v domači obrambi pa gostje niso znali izkoristiti. Po desetih minutah nadaljevanja je s strelom poiskusil Guberac, a je njegov strel zletel le malo mimo vrat domačih. Po slabih dvajsetih minutah so prvič poiskusili tudi domači, a je Žlebnik strel brez težav ukrotil. Prišla je 25. minuta, ko so domači izkoristili nezbranost gostov ter s podajo v prostor Krciću omogočili samostojen prodor. Krcić je darilo uspešno zaključil in zadel prazno mrežo za domače vodstvo. Že čez dve minuti se je v idealnem položaju za izenačenje znašel Ljubijankić, ki pa pri strelu ni bil najbolj natančen. V zadnji minuti prvega de

]]>
Člani premagali Šmartno Športno društvo Šenčur

Članska ekipa se je po zmagi v Kranju na domačem igrišču pomerila z ekipo iz Šmartnega ob Paki. Za potrditev zmage proti Triglavu so tudi tokrat potrebovali tri točke. Vsi v ekipi Šenčurja so se zavedali, da bo tekma proti Šmartnemu še kako težka. To se je potrdilo tudi na terenu.

V prve pol ure tekme ni bilo resnejših priložnosti ne na eni ne na drugi strani. Domači so sicer trikrat streljali, enkrat preko vrat, ostala dva strela pa je gostujoči vratar ubranil. Gostje so bili najbolj nevarni po eni izmed podaj pred vrata, kjer je domači igralec Pavlin z glavo žogo nesrečno preusmeril proti vratom Žlebnika. Tilen je ostal zbran in preprečil vodstvo gostov. Najlepšo priložnost v prvem delu za domače je v zadnji minuti prvega dela z glavo zapravil Beganović. Tako se je prvi del končal z začetnih 0:0.

V drugem delu igre se je igralo v glavnem na polovici gostov. Domači so si pripravili kar nekaj lepih situacij za dosego zadetka, vendar pa žoga nikakor ni našla poti v mrežo. Vse pa se je

]]>
Člani še drugič strli Triglav Športno društvo Šenčur

Po zmagi na domači tekmi Šenčurja proti Triglavu v jesenskem delu prvenstva v 2. SNL je zopet prišel na vrsto derbi za prevlado na Gorenjskem. Tudi tokrat je bil favorit glede na prvenstveno lestvico jasno znan. To je bila domača ekipa iz Kranja. S to tezo pa se Šenčurjani nikakor niso strinjali in še drugič v sezoni premagali sosede iz Kranja. Tudi tokrat je bil rezultat 2:1 v korist Šenčurja.

Tekma v lepem vremenu in na odlično pripravljenem igrišču v začetku ni prinesla nekih priložnosti. Že prva prava priložnost pa je pomenila vodstvo Šenčurjanov. Po lepi podaji Rujovića do Markiča, je le ta lepo zaposlil Guberca, ki je z diagonalnim strelom premagal domačega vratarja in poskrbel za vodstvo Šenčurja. Po vodstvu so se gostje nekoliko pomaknili nazaj in kljubovali terenski premoči Triglavanov vse do 43. minute, ko so gostujoči igralci za hip pozabili na blokado strela Aleša Poplatnika in to je bilo dovolj za izenačenje na 1:1. Strel z desne strani je tudi nekolko presenetil tudi v

]]>
Še druga zmaga proti Aluminiju Športno društvo Šenčur

Članska ekipa Šenčurja se je po osvojeni točki na obali proti Ankaranu tokrat odpravila na novo gostovanje. Tokratni nasprotnik je bil Aluminij iz Kidričevega. Če pogledamo rezultate Šenčurja v Kidričevem je bila to tekma z malo upanja. Zadnja zmaga v Kidričevem datira v sezono 2009/2010, natančneje 11. krog (25.10.2009). Takrat je Garmin Šenčur premagal Aluminij v Kidričevem z 3:0. Vsi trije goli so bili doseženi že v prvem delu, strelci pa so bili Bojan Đurić 2x in pa Ovijač Anže. Glede na zadnje igre Šenčurja, ne toliklo rezultate, pa je ekipa tokrat odšla na pot polna optimizma. Že v prvi tekmi teh dveh nasprotnikov so Šenčurjani pokazali da se proti Aluminiju da igrati. V prvi tekmi je bil njihov krvnik Ljubijankić, tokrat pa se je v njegovo vlogo prelevil Samo Kokalj. Po začetnem otipavnju so po napaki Šenčurja na sredini igrišča v priložnost prišli domači igralci. Vratar Žlebnik je z lepo obrambo nakazal da bo to njegov dan. V 12. minuti pa že odlučujoča akcija na tekmi. Hitro

]]>
Remi v Ankaranu Športno društvo Šenčur

V 12. krogu se je članska ekipa odpravila v Ankaran. V prvi medsebojni tekmi v tej sezoni je Ankaran gostoval v Šenčurju in zabeležil prepričljivo zmago z 1:4. Zato se je ekipa odpravila na gostovanje z ciljem da z Ankarančani poravna račun. Igranje je siecer ovirala burja. Na to nevšečnost so bili igralci s strani trenerja opozorjeni že dan prej, kjer so na domačem igrišču imeli prav takšne vetrovne razmere. V prvih 15. minutah tekme v Ankaranu prave igre ni bilo z nobene strani. Prvi so sicer v 13. minuti poiskusili domači. Njihov strel pa ni bil nevaren za vratarja Žlebnika. Zatem so se prebudili tudi Šenčurjani, ki bi v prvem delu morali doseči vsaj en zadetek. S prostega strela je poiskusil Gvardjančič, Kokaljev strel je vratar obranil, lepa priložnost Ljubijankića je končala mimo vrat,  Košnik je že premagal vratarja a so domači izbil pred golovo črto,... .

V drugem delu so imeli nekaj nevarnih situacij pred vrati Šenčurja tudi domači, ki pa niso uspeli zadeti. Tudi Šenčur v dr

]]>
Točka tako blizu in tako daleč Športno društvo Šenčur

V 2. SNL so se odigrale prve »povratne« tekme. Članska ekipa Šenčurja se je odpravila na gostovanje v bližnji Dob. Ekipa iz Doba je v prvem krogu gostovala v Šenčurju in takrat veljela za izrazitega favorita. Tekma v Šenčurju se je razšla brez zmagovalca. Po 9-ih odigranih krogih sta se ekipi vnovič sešli. Obe ekipi sta v zadnjih dveh krogih dosegli dve zmagi in bili pred to tekmo na lestvici ena za drugo. V »povratni«  tekmi pa so morali gostje priznati premoč Dobljanom, ki so slavili z 1:0. Dejansko je bilo vse odločeno že  v 10. minuti, ko so domači iskoristili napako v obrambi Šenčurja. Schwarzmann je kot zadnji poiskusil preprečiti zadetek v mreži Šenčurja a je nesrečno zadel domačega nogometaša od katerega se je žoga odbila v mrežo.  Nekaj minut zatem je imel tudi Šenčur lepo priložnost za izenačenje vendar je Ljubijankić zadel samo domače branilce. Z 1:0 se je tudi končal prvi del.

V drugem polčasu je bila igra Šenčurja nekoiko bolj povezana, a kaj več kot prečke po prostem st

]]>
Člani uspešni v Šmartnem Športno društvo Šenčur

Po zmagi v prejšnjem krogu proti Triglavu je tokrat prišlo na vrsto gostovanje v Šmartnem ob Paki. Samozavest po zmagi v zadnjem krogu se je v ekipi dvignila in ekipa je odšla v Šmartno odločena da osvoji tri točke. Nov uspeh bi v ekipo prinesel nekoliko miru in dodatno samozaupanje pred nadaljevanjem prvenstva. Toda zadnja zmaga na gostovanju je imela že dolgo brado. Dosežena je bila v 7. krogu sezone 2012/2013. Tekma je bila odigrana 16.09.2012 ravno v Šmartnem. Takrat je Šenčur slavil s 3:2, strelci pa so bili Križaj, Kotnik in Košnik Anže. Torej je napočil čas za novo veselje na gostovanjih. To se je tudi dejansko zgodilo. Šenčur je imel od začetka tekme rahlo terensko premoč. Prvi pa so zapretili domači a je Žlebnik njihov strel odbil v kot. Za Šenčur je prvi poiskusil Gvardjančič s prostega strela. Njegov strel je na žalost zletel visoko prek vrat. Naslednji je bil v akciji Ljubijankić, ki se je znašel sam pred domačim vratarjem. Vratar je bil uspešnejši in ostalo je 0:0. Po na

]]>
Kadeti in mladinci zmagali v gosteh Športno društvo Šenčur

V 6. krogu 2. SKL/SML sta se ekipi Šenčurja pomerili pri bližnji ekipi Arne Tabor 69. Trenutni položaj na obeh lestvicah je v vlogo favoritov postavljal goste iz Šenčurja. To dokazati na terenu pa je vse kaj drugega, kot si samo pripisati tri točke. Kadeti so imeli veliko priložnosti in bi si morali že v prvem delu priigrati izdatno prednost. Nezbranost je botrovala temu, da se je prvi del končal z 0:0. Odprlo pa se je v začetku drugega dela. Najprej je zadel Rakovec, kmalu zatem pa iz prostega strela še Konjar. Domači so sicer znižali po prostem strelu, vendar jim kaj več ni uspelo. Konjar je v izdihljajih tekme z 11m samo še potrdil zasluženo zmago Šenčurja.

V mladinski tekmi pa se je bil težji boj. Šenčur je imel v prvem delu sicer terensko premoč a si razen ene, ni ustvaril večjih priložnosti. Prav tako kot pri kadetih se je tudi mladinski polčas končal brez zadetkov. Goste je v 62. minuti v vodstvo popeljal Zupančič. Kot se je na koncu izkazalo je bil ta zadetek vreden treh točk

]]>
Šenčur dobil Gorenjski derbi Športno društvo Šenčur

V 8. krogu 2. SNL je po nekaj sezonah prišel na vrsto Gorenjski derbi, ki je letos po nekaterih besedah prišel do vaškega derbija. Pa pustimo te neumnosti, naj se z njimi ukvarjajo akterji le tega. Tribuna v Šenčurju je bila dodobra zapolnjena in obetala se je zanimiva tekma. Gostje iz Kranja so imeli od začetka kar bučno podporo svoje navijaške skupine, ki pa so jo v nadaljevanju preglasili mladi domači nogometaši - navijači, za kar jim gre vsa pohvala. Prvih 15. minut ni prineslo nobenih priložnosti. Nekaj več so imeli žogo v posesti Triglavani a brez priložnosti. V 19. minuti pa kot za goste, ki je bil kaznovan z zadetkom Poplatnika. Triglav je povedel z 0:1. Šenčur se ni predal in že po petih minutah izenačil. Prosti strel z velike razdalje je izvedel Gvardjančič in zadel za 1:1. V prvem delu sta bila dejansko sprožena po en strel na vsaka vrata in oba sta zadela cilj. Že v drugi minuti drugega dela se je z lepo akcijo izkazal Kokalj, ki je lepo zaposlil Ljubijankića. Le ta pa je

]]>
Pokal NZS za Šenčur končan Športno društvo Šenčur

V osmini finala pokala NZS je Šenčur doma igubil proti prvoligašu Zavrču z 0:2 (0:0). Gostje so bili že pred tekmo izraziti favorit, kar so na koncu tudi potrdili. Imeli so terensko premoč vendar v prvem polčasu niso uspeli zatresti domače mreže. Pri zaključnih strelih so bili nenatančni ali pa je bil uspešnejši domači vratar Deronja. V 65. minuti pa se je zakuhalo. Domači so naredili napako pri podaji v zvezni vrsti. Gostje so pobegnili v nasprotni napad, neprepričljivi sodnik Borošak pa je dosodil 11m. Če je prekršek že bil je bil storjen izven kazenskega prostora. Tragični junak vsega skupaj je bil Marko Deronja, ki je enajstmetrovko ubranil, gostje pa so odbito žogo nekako le spravili v domačo mrežo. Zavrč je končni rezultat dosegel 15 minut pred koncem, ko so zadeli iz bližine. Tako je za sezono 2014/2015 pokal NZS za Šenčur zaključen.

]]>
Poraz v Krškem Športno društvo Šenčur

V 5. krogu 2. SNL je članska ekipa gostovala pri vodilnem na lestvici v Krškem. Po domači zmagi v prejšnjem krogu proti Aluminiju se je ekipa na pot odpravila optimistično. Kot se je izkazalo kasneje na tekmi se samo z optimizmom ne pride daleč. Igralci Šenčurja so domače pokrivali na preveliki razdalji ter izgubljali moč in tekli kjer ni bilo potrebe. Prav tako v celi tekmi niso naredili niti enega prekrška, za katerega bi lahko rekli, da je bil nekoliko ostrejši. V prvih 15. minutah tekme so imeli domači terensko premoč resnejših akcij pa ni bilo z nobene strani. Prvi so zapretili igralci Šenčurja, ki so po lepi akciji žogo spravili do Ljubijankića. Ta je po preigravanju prišel do strela, vendar domači vratar večjih težav ni imel. V nadaljevanju so imeli matno pozicijo domači, ki pa so zadeli samo prečko. V 36. minuti pa so domači kronali svojo premoč. Po podaji za hrbet branilcem Šenčurja je s strelom po tleh v dolgi kot za domače vodstvo poskrebel Bučar. Z 1:0 se je prvi del tudi

]]>
Šenčur premagal vodilni Aluminij Športno društvo Šenčur

V četrtem krogu 2. SNL je Šenčur na domačem igrišču premagal vodeči Aluminij iz Kidričevega. Prvi del igre je minil brez večjih priložnosti tako z ene kot druge strani. Omeniti velja poiskus Košnika pri domačih in prosti strel gostov. Če že igralci niso bili razpoloženi je bil še manj glavni sodnik, ki je jezil tako domačega kot gostujočega trenerja. V drugem delu je igra nekoliko oživela k čemur je pripomogla tudi rosa na igrišču. V 66. minuti je bil v izglednem položaju Košnik, ki pa je meril previsoko. Že čez tri minute pa je Ljubijankić dobil uporabno žogo, ki jo je v samostojnem prodoru efektno spremenil v vodstvo domačih. Po domačem vodstvu so gostje pritisnili proti domačim vratom a jim ni kaj prida uspevalo. Edini strel v okvir vrat je Žlebnik z lepim posredovanjem izbil v kot. Šenčurjani so z borbeno igro tekmo mirno pripeljali do konca in dosegli prvo ter še kako pomembno zmago v sezoni. V naslednjem krogu Šenčur gostuje v Krškem. Tekma bo na sporedu v soboto 06.09. ob 19.0

]]>
Ankaran napolnil domačo mrežo Športno društvo Šenčur

V tretjem krogu 2. SNL je Šenčur na domačem terenu pričakal izkušeno in v tem primeru favorizirano ekipo Ankaran Hrvatini. Gostje z obale so vlogo favorita upravičili tudi na terenu. Domači so za razliko od prvih dveh krogov, kjer so delovali spodbudno, tokrat igrali slabše kot so sposobni. Na tekmi so imeli sicer prvi priložnost s prostega strela. Strel Pavlina pa je končal mimo vrat. Že v naslednjem napadu je za vodstvo gostov z natančnim diagonalnim strelom poskrbel Zemljak. Domači so doživeli manjši šok, ki se je poglobil v 18. minuti. Neodločno domačo obrambo je z enostavno potezo kaznoval Vodeb. V prve pol ure igre so bili domači domala brez ugodnih situacij za dosego zadetka. V 34. minuti je Beganović podal predložek, ki pa je izpadel kot neposredni strel. V naslednjem napadu so imeli Ankarančani piložnost po strelu z glavo. V teku je bila 38. minuta v kateri so domači zadeli. Prosti strel z desne strani je zletel mimo številnih igralcev, na drugi vratnici pa Markič ni izpusti

]]>
Člani v drugem krogu pokala NZS Športno društvo Šenčur

Po dveh krogih v 2. SNL je prišel čas tudi za 1. krog v pokalu NZS. Ekipa Šenčurja je potovala na skrajni vzhod Slovenije. V Lendavi so se pomerili z domačim tretjeligašem Nafto 1903. V  prvem delu je Šenčur prevladoval na terenu in si ustvaril tudi nekaj lepih priložnosti za zadetek, domači pa so več ali manj prežali na kontre. Le te jim niso kaj dosti uspevale saj razen enega strela, ki ga je Deronja zlahka ukrotil, niso bili nevarni. Za Šenčur bi najprej lahko zadel Ljubijankić, ki se je znašel iz oči v oči z domačim vratarjem. Njegov strel je na žalost končal mimo leve vratnice. Tudi Pavlin je bil blizu cilja, a je njegov prosti strel oplazil vratnico. Tretjo priložnost je zapravil Kokalj, ki je z obrata streljal preko vrat. Tudi v drugem delu se slika naigrišču ni spremenila. Šenčurjani so pletli akcije pred in v kazenskem prostoru domačih a zadetka ni in ni bilo. Sledil je podaljšek 2x15 minut. Tudi v podaljšku so prevladovali gostje. Ko je že kazalo na streljanje 11m je akcijo

]]>
Veržej svoje priložnosti izkoristil Športno društvo Šenčur

V drugem krogu 2.SNL se je ekipa Šenčurja odpravila na gostovanje v Veržej. Igralci domačega kluba Farmtech Veržej so lansko sezono zaključili na četrtem mestu prvenstvene lestvice z enakim številom točk kot tretjeuvrščeni Aluminij. Zato je bil domači klub v tej tekmi favorit.

Prvi del se je v rahlem občasnem dežju končal brez zadetkov. Domači si razen nekaj kotov, večje priložnosti v tem delu niso ustvarili, zato pa je v zaključnih minutah za Šenčur po podaji Splichala  poiskusil Ljubijankić. Njegov strel je na domačo srečo le oplazil prečko. Kot kaže je bila ta priložnost zadostno opozorilo za domače. V tretji minuti dugega dela so domači praktično iz nič prišli v vodstvo. Nespretnost Šenčurjanov je domači napadalec Vaš rutinirano spremenil v vodstvo z 1:0. V 52. pa nova priložnost za Ljubijankića, katerega strel je ponovno končal v prečki. Čez tri mnute pa velika priložnost za domače, ki pa so jo s strelom v nebo zapravili. V 56. minuti pa 2:0. Domači so izvedli hiter protinapad,

]]>
Člani osvojili točko proti lanskim prvakom Športno društvo Šenčur Članska ekipa Šenčurja je v prvem krogu nove sezone na domačem igrišču gostila lanskega prvaka v 2.SNL, ekipo Roltek Dob. Glede na prestopni rok v katerem so domači izgubili glavnino nosilcev igre v lanski sezoni se je tekma pričakovala nekoliko v strahu. Vendar pa so domači igralci z borbeno in požrtvovalno igro ter nekaj sreče zasluženo osvojili točko proti papirnim favoritom z Doba.

V prvih 15-ih minutah prvega dela ni bilo večjih priložnosti. V 18. minuti pa so imeli gostje kar dve. Najprej je domači vratar Žlebnik lepo ubranil poiskus gostov, že v naslednjem napadu pa je gostujoči napadalec poiskusil z lob udarcem, ki pa je bil previsok. V 25. minuti se je ponovno izkazal Žlebik, ki je ubranil 100% priložnost Lundru. Tudi domači so imeli v tem obdobju nekaj ugodnih situacij, vendar brez pravega zaključka. Najlepšo priložnost je imel Kokalj, ki je lepo preigral dva igralca, njegov strel pa je bil prešbak za vratarja gostov. V teku je bila 38. minuta, ko so Dobljani izvedli hitri na

]]>
Člani premagali Ihan 9:2 (5:1) Športno društvo Šenčur

Člani so v svoji šesti pripravljalni tekmi dosegli drugo zmago. Tokrat so se pomerili z Ihanom. Ekipa Ihana je bila preskromen nasprotnik, da bi se dalo bolje preveriti trenutno formo. Več se bo videlo v sredo v Villachu proti ekipi FC Lekhwija iz Katarja. Na tekmi proti Ihanu so domači povedli z zadetkom Beganovića, naslednje tri zadetke pa je prispeval včeraj strelsko razpoloženi Kokalj. Po vodstvu 4:0 so po akciji iz prostega strela in gneči v kazenskem prostoru zadeli tudi Ihanci. Rezultat prvega dela je z glavo postavil Markič. V začetku drugega dela je domači trener ponudil možnost še rezervnim igralcem. Svoj strelski dan je nadaljeval Kokalj, ki je dosegel svoj četrti gol za 6:1. Svoja prva zadetka v članski konkurenci je prispeval Okorn Matic. Prispeval je sedmi in deveti zadetek, vmes pa je petič zadel Kokalj. Za konec pa so svoj drugi zadetek dosegli gostje iz Ihana. Naslednja tekma bo v torek ob 18.00 uri v Šenčurju proti mladinski ekipi Šenčurja, naslednji dan v sredo pa

]]>
Prestopni rok Športno društvo Šenčur Članska ekipa Šenčurja bo v sezoni 2014/2015 močno spremenjena. Ekipo je zapustilo že kar nekaj nosilcev igre. Tako so po Maku Nuniću nove sredine poiskali Jure Ajdovec, Kern Dejan, Levstek Nejc, Dolžan Rok, Šmajd Gregor in Kotnik Albin. V pripravah na novo sezono je na treningih opaziti kar nekaj novih, predvsem mlajših obrazov. Vsi ti se bodo morali še dokazati in pridobiti zaupanje glavnega trenerja.  Pričakovati pa gre, da se bo ekipi pridružilo še kar nekaj novih igralcev. O vseh novostih v ekipi pa bomo poročali na spletni strani kluba.

]]>
Žreb na Brdu določil nasprotnike Športno društvo Šenčur

Včeraj, 30.06.2014, je bil na Brdu pri Kranju opravljen žreb za 1. in 2. SNL ter prvi krog pokala Slovenije za prihajajoč sezono 2014/2015. Ob žrebu so bila podeljena tudi priznanja za preteklo sezono. Eno izmed lovorik je prejel tudi igralec Šenčurja Marko Nunić, ki je postal kralj strelcev v lanski sezoni v 2. SNL. Dosegel je 16 zadetkov in prepričljivo končal na vrhu lestvice strelcev. Ob tej lovoriki mu je tudi pripadla čast, da je lahko izžrebal pare v 2.SNL za sezono2014/2015. Žreb je Šenčurju v prvem krogu 2.SNL namenil lanskega zmagovalca lige, ekipo Roltek Dob, s katerim se bodo Šenčurjani drugi avgustovski vikend pomerili v Šenčurju. V pokalu Slovenije pa bo ekipa Šenčurja v 1. krogu gostovala v Lendavi pri ekipi Nafta 1903.

]]>
Selekcija U11 osvojila Celovec Športno društvo Šenčur

Pretekli vikend od petka 20. 6. 2014 do 22. 6. 2014 sta se ekipi U11 in U13 udeležili mednarodnega turnirja v Celovcu. Turnir UNITED WORLD GAMES poteka že vse od leta 2005, kjer pa v ospredju ni samo nogomet, ampak so na turnirju zastopani tudi drugi športi, kot so košarka, nogomet, odbojka itd. Tako kot smo že omenili je turnir mednaroden, saj na turnirju  nastopajo ekipe z vsega sveta (Indija, Amerika, Islandija, Italija, Hrvaška, Nemčija …). Kako pa sta se odrezali naši ekipi pa bomo pogledali v nadaljevanju.

Začenjamo z mlajšo od obeh ekip in to je ekipa U11. Fantje trenerja Narseja Mubija so turnir zaključilo na najlepši možni način z zmago v svoji kategoriji. Trener bi rad še enkrat pohvalil svoje igralce in jim še enkrat čestital za odlično igro na tem turnirju. Fantje so bili dominantnejši v vseh tekmah, razen v polfinalu, kjer pa je ekipi na pomoč priskočil kanček sreče. To so si  fantje tudi zaslužili glede na prejšnje predstave. Pregled po dnevih pa začenjamo v petek, ko se