Še druga zmaga proti Aluminiju
Objavljeno Nov 03, 2014

Članska ekipa Šenčurja se je po osvojeni točki na obali proti Ankaranu tokrat odpravila na novo gostovanje. Tokratni nasprotnik je bil Aluminij iz Kidričevega. Če pogledamo rezultate Šenčurja v Kidričevem je bila to tekma z malo upanja. Zadnja zmaga v Kidričevem datira v sezono 2009/2010, natančneje 11. krog (25.10.2009). Takrat je Garmin Šenčur premagal Aluminij v Kidričevem z 3:0. Vsi trije goli so bili doseženi že v prvem delu, strelci pa so bili Bojan Đurić 2x in pa Ovijač Anže. Glede na zadnje igre Šenčurja, ne toliklo rezultate, pa je ekipa tokrat odšla na pot polna optimizma. Že v prvi tekmi teh dveh nasprotnikov so Šenčurjani pokazali da se proti Aluminiju da igrati. V prvi tekmi je bil njihov krvnik Ljubijankić, tokrat pa se je v njegovo vlogo prelevil Samo Kokalj. Po začetnem otipavnju so po napaki Šenčurja na sredini igrišča v priložnost prišli domači igralci. Vratar Žlebnik je z lepo obrambo nakazal da bo to njegov dan. V 12. minuti pa že odlučujoča akcija na tekmi. Hitro akcijo Šenčurja je z lepim diagonalnim strelom zaključil Kokalj. Kot se je kasneje izkazalo je bil to edini zadetek na tekmi. Domači so sicer imeli več žogo v svojih nogah vendar si priložnosti niso ustvarili. Več izglednih situacij je bilo na strani Šenčurja. Dvakrat je bil v priložnosti Ljubijankić. Prvič je po odvzeti žogi Pavlina na sredini zaključil z strelom po tleh z okoli 17m. Njegov strel je zletel mimo desne vratnice domačega vratarja. Drugič je Emir poiskusil z lobom, ki pa je bil prav tako neuspešen. Tako se je prvi del končal z vodstvom Šnčurja z 1:0.

V prvi  minuti drugega dela pa nova mat pozicija pred domačimi vrati. Kokalj se je lepo otresel dveh domačih branilcev. Ko je ostal sam pred domačim vratarjem na približno 6-ih metrih je z desnico meril na žalost čez vrata. Domači so še naprej poiskušali, vendar jim kaj več kot nekaj udarcev iz kota ni uspelo. Najlepšo priložnost so imeli v 63. minuti, ko se je ponovno izkazal Žlebnik. Tako je Šenčur tekmo dokaj mirno pripeljal do konca in zasluženo osvojil tri točke. Po Ankaranu je to druga zaporedna tekma brez prejetega zadetka kar vliva optimizem in spoznanje, da fantje z disciplinirano igro lahko dosežejo marsikaj. Naslednja tekma bo v petek 07.11. ob 19.00 uri v Šenčurju. Nasprotnik bo vodilni na lestvici – Krško. Vabljeni!