Člani uspešni v Šmartnem
Objavljeno Oct 05, 2014

Po zmagi v prejšnjem krogu proti Triglavu je tokrat prišlo na vrsto gostovanje v Šmartnem ob Paki. Samozavest po zmagi v zadnjem krogu se je v ekipi dvignila in ekipa je odšla v Šmartno odločena da osvoji tri točke. Nov uspeh bi v ekipo prinesel nekoliko miru in dodatno samozaupanje pred nadaljevanjem prvenstva. Toda zadnja zmaga na gostovanju je imela že dolgo brado. Dosežena je bila v 7. krogu sezone 2012/2013. Tekma je bila odigrana 16.09.2012 ravno v Šmartnem. Takrat je Šenčur slavil s 3:2, strelci pa so bili Križaj, Kotnik in Košnik Anže. Torej je napočil čas za novo veselje na gostovanjih. To se je tudi dejansko zgodilo. Šenčur je imel od začetka tekme rahlo terensko premoč. Prvi pa so zapretili domači a je Žlebnik njihov strel odbil v kot. Za Šenčur je prvi poiskusil Gvardjančič s prostega strela. Njegov strel je na žalost zletel visoko prek vrat. Naslednji je bil v akciji Ljubijankić, ki se je znašel sam pred domačim vratarjem. Vratar je bil uspešnejši in ostalo je 0:0. Po napaki v domači obrambi se je priložnost ponudila Košniku, ki pa je žogo slabo zadel. V 29. minuti pa vodstvo. Po podaji iz kota je Gvardjančič nekako le spravil žogo v domačo mrežo za vodstvo Šenčurja. Domači so kmalu po prejetem golu imeli ugodno situacijo pred vrati Šenčurja , ki pa jo je z obrambo z nogo zaustavil vratar Žlebnik. V zaključku prvega dela pa je imel najprej mat pozicijo Anželj. Žiga je bil že mimo domačega vratarja nato pa slabo izvedel strel proti vratom. Sledili sta še dve smrtni priložnosti za Šenčur, tretjo pa je izkoristil Ljubijankić in povišal na 0:2. To je bil tudi rezultat prvega dela.

V začetku drugega dela je najprej sledil nov hladen tuš za domače. V 47. minuti je domači igralec dobil drugi rumeni karton in posledično rdečega. Ko se je pričakovalo, da bodo domači dokončno padli pa je prišel mrk v igri Šenčurja. Prehito so se zadovoljili z vodstvom 2:0 in dejstvom, da imajo igralca več. Domači so z igralcem manj prevzeli pobudo. Po uri igre je bil Žlebnik že premagan a je borbeni kapetan Aljančič žogo z drsečim štartom izbil z golove črte. V 68. minuti pa potrditev zmage. Guberac je z leve strani milimetrsko natančno podal do Ljubijankića, ki mu ni bilo težko doseči svoj drugi zadetek na tekmi. Rezultat 0:3. Domači so z lepim zadetkom nekaj minut pred koncem znižali, vendar jim kaj več ni uspelo. Za četrti zadetek je imel lepo priložnost Košnik, ki pa je bil z glavo nenatančen. Za igro si igralci, nekateri bolj nekateri manj, zaslužijo pohvalo. Na bočnih branilskih položajih si zaslužita posebno pohvalo Schwarzmann in Splichal, ki kažeta vse boljše predstave. Naslednja tekma sledi že v sredo v pokalu MNZG v Škofji Loki, prvenstvo pa se nadaljuje v soboto 11.10. ob 15.00 uri na Dobu. Vabljeni tudi na ti dve tekmi!