Ankaran napolnil domačo mrežo
Objavljeno Aug 24, 2014

V tretjem krogu 2. SNL je Šenčur na domačem terenu pričakal izkušeno in v tem primeru favorizirano ekipo Ankaran Hrvatini. Gostje z obale so vlogo favorita upravičili tudi na terenu. Domači so za razliko od prvih dveh krogov, kjer so delovali spodbudno, tokrat igrali slabše kot so sposobni. Na tekmi so imeli sicer prvi priložnost s prostega strela. Strel Pavlina pa je končal mimo vrat. Že v naslednjem napadu je za vodstvo gostov z natančnim diagonalnim strelom poskrbel Zemljak. Domači so doživeli manjši šok, ki se je poglobil v 18. minuti. Neodločno domačo obrambo je z enostavno potezo kaznoval Vodeb. V prve pol ure igre so bili domači domala brez ugodnih situacij za dosego zadetka. V 34. minuti je Beganović podal predložek, ki pa je izpadel kot neposredni strel. V naslednjem napadu so imeli Ankarančani piložnost po strelu z glavo. V teku je bila 38. minuta v kateri so domači zadeli. Prosti strel z desne strani je zletel mimo številnih igralcev, na drugi vratnici pa Markič ni izpustil priložnosti za znižanje izida 1:2. S tem zadetkom so domači dobili nekaj zagona. Proti koncu prvega dela je Ljubijankić po levi strani lepo prodrl pred gostujoča vrata a njegove podaje nihče ni znal ali zmogel potisniti v mrežo. Z 1:2 se je prvi del tudi končal.

V drugem delu je najprej pri domačih poiskusil Anželj, ki je z leve strani iskal dolgi kot vratarja Ankarana. Lep poiskus na žalost ni našel cilja. Kmalu zatem nova zmeda v celotni domači obrambi. Predložek s strani je za 1:3 zaključil Vodeb. V 70. minuti gostje ponovno efektno zaključijo neodločnost domeče ekipe. Za 1:4 je zadel Božič. Do konca tekme so bili gostje bliže petemu zadetku, kot pa domači drugemu. Na koncu poraz proti boljšemu z 1:4. Naslednja tekma bo v petek 29.08.2014 v Šenčurju ob 19.00 uri. Nasprotnik pa vodilni na lestvici Auminij, kjer v napadu igra lanski igralec Šenčurja in najboljši strelec lanske lige Marko Nunić. Vabljeni na petkovo tekmo.