Veržej svoje priložnosti izkoristil
Objavljeno Aug 17, 2014

V drugem krogu 2.SNL se je ekipa Šenčurja odpravila na gostovanje v Veržej. Igralci domačega kluba Farmtech Veržej so lansko sezono zaključili na četrtem mestu prvenstvene lestvice z enakim številom točk kot tretjeuvrščeni Aluminij. Zato je bil domači klub v tej tekmi favorit.

Prvi del se je v rahlem občasnem dežju končal brez zadetkov. Domači si razen nekaj kotov, večje priložnosti v tem delu niso ustvarili, zato pa je v zaključnih minutah za Šenčur po podaji Splichala  poiskusil Ljubijankić. Njegov strel je na domačo srečo le oplazil prečko. Kot kaže je bila ta priložnost zadostno opozorilo za domače. V tretji minuti dugega dela so domači praktično iz nič prišli v vodstvo. Nespretnost Šenčurjanov je domači napadalec Vaš rutinirano spremenil v vodstvo z 1:0. V 52. pa nova priložnost za Ljubijankića, katerega strel je ponovno končal v prečki. Čez tri mnute pa velika priložnost za domače, ki pa so jo s strelom v nebo zapravili. V 56. minuti pa 2:0. Domači so izvedli hiter protinapad, s strelom je poiskusil Kouter. Njegov strel je na poti proti vratom spremenil smer ter kljub vsem naporom Žlebnika končal v mreži. Po drugem zadetku so igralci Šenčurja povsem prevzeli pobudo, do kakšnih lepih priložnosti pa ob domači strnjeni obrambi niso prišli. Še več, v 76. minuti nov nasprotni napad domačih za 3:0. Kot se je izkazalo je Mauko zadel tudi za končni rezultat. Do konca bi lahko Markič ublažil poraz, ko se je sam znašel pred domačim vratarjem a se ni dobro znašel. Na koncu visok poraz, ki pa je po prikazani igri vsekakor previsok. V polju so bili gostje najmanj enakovreden nasprotnik domačim, ki pa so z več izušnjami svoje priložnosti uspešno realizirali. Naslednja tekma bo v nedeljo 24.08. ob 17.00 uri na domačem igrišču. Nasprotnik pa znova zelo težak - Ankaran Hrvatini. Zato vabljeni v nedeljo v Šporni park Šenčur.