2. turnir gorenjske v badmintonu
Objavljeno Feb 18, 2015

POROČILO IZ 2. REKREATIVNEGA TURNIRJA GORENJSKE V BADMINTONU

Organizatorji Badminton kluba Komenda smo uspešno izpeljali drugega v sklopu treh rekreativnih turnirjev Gorenjske v dvojicah.

Sproščeno nedeljsko popoldne je v Športnem centru Harmonija preživelo 27 dvojic, kar je rekordna udeležba.

Na petih igriščih se je v kakovostni skupini B (rekreativci začetniki) za stopničke borilo 22 dvojic. Tekmovali so v 3 skupinah po 7 oz. 8 dvojic, kjer so igrali vsak z vsakim na en dobljen set do 30 točk. Dve najboljši dvojici iz vsake skupine sta se uvrstili v četrtfinalne dvoboje, kjer so igrali na dva dobljena seta do 15 točk. Prva tri mesta so osvojili:

1.       mesto: Darko Bekavac – Ivan Mihelič

2.       mesto: Danijel Kmetec – Grega Grmovšek

3.       mesto: Nina Dodič – Anže Šinkovec

V kakovostni skupini A (boljši rekreativci) se je za unikatne medalje borilo 5 dvojic, ki so igrale v eni skupini vsaka z vsako po standardnih pravilih na dva dobljena seta do 21 točk. Napeti dvoboji so se končali s prvimi tremi uvrščenimi:

1.       mesto: Franc Barbič – Igor Repše

2.       mesto: Uroš Bregar – Miha Šinkovec

3.       mesto: Urška Medved Tomažič – Dejan Tomažič

Posebnosti naših turnirjev, ki trajajo okoli 4 ure so, da je zaradi sistema tekmovanja malo čakanja med tekmami in da se igra se v eni kategoriji, kjer je lahko dvojica sestavljena poljubno ne glede na spol.

Naslednji turnir bo v nedeljo, 19.4.2015 ob 16.00 v Športnem centru Harmonija.